All Products
Keywords [ industrial metal polishing machine ] match 161 Products.
RF Generator Plasma Polishing Machine PLC Control High precision Polishing Machine
| Plasma Gas: | Argon |
|---|---|
| Plasma Source: | RF Generator |
| Plasma Chamber Material: | Quartz |
Argon Gas And RF Generator Plasma Finishing System 500W Industrial Polishing Machine
| Model: | PP001 |
|---|---|
| Plasma Treatment Pressure: | 0.1-1.0 Pa |
| Power Consumption: | 500W |
Water Vapor Plasma Polishing Machine Touch Screen PLC Control For Automotive Aerospace
| Plasma Treatment Uniformity: | ±5% |
|---|---|
| Plasma Chamber Material: | Quartz |
| Plasma Chamber Size: | 300mm X 300mm X 300mm |
High Performance 0.5KW Magnetic Deburring Polishing Machine 380V 50HZ
| Rotation: | Clockwise/ Counterclockwise |
|---|---|
| Rated Voltage: | 380V 50HZ |
| Material: | Stainless Steel |
Precision Plasma Etching And Polishing Machine 500W Plasma Polishing Equipment
| Control System: | Touch Screen PLC Control |
|---|---|
| Gas Flow Rate: | 0-100 Sccm |
| Plasma Chamber Size: | 300mm X 300mm X 300mm |
Counterclockwise Rotation 1300Mm Magnetic Polishing Machine 380V 50HZ 26KW
| Rotation: | Clockwise/ Counterclockwise |
|---|---|
| Rated Voltage: | 380V 50HZ |
| Machine Power: | 26 KW |
PLC Control Plasma Polishing Machine 50Hz Quartz Plasma Etching and Polishing Machine
| Plasma Chamber Material: | Quartz |
|---|---|
| Power Supply: | 220V/50Hz |
| Control System: | Touch Screen PLC Control |
Quartz Chamber Plasma Polishing Machine 0.1 - 1.0 Pa Treatment Pressure
| Plasma Treatment Uniformity: | ±5% |
|---|---|
| Plasma Treatment Time: | 3-5 Minutes |
| Power Consumption: | 500KW |
Quartz Plasma Polishing Machine 500KW Power Industrial Polishing Machine
| Power Consumption: | 500KW |
|---|---|
| Model: | PP001 |
| Plasma Chamber Size: | 300mm X 300mm X 300mm |
Precision Control Plasma Polishing Machine 220V / 50Hz Quartz Polishing Equipment
| Plasma Gas: | Argon |
|---|---|
| Plasma Chamber Material: | Quartz |
| Power Supply: | 220V/50Hz |


